Bryły ogrodowe
Ekstra płyty i głazy
Płyty kamienne

Kamień ozdobny

Szukając ciekawego materiału, którym można ozdobić swój ogród, warto zdecydować się na kamień. Doskonale upiększa on zarówno alejki, jak i rabaty kwiatowe. Ciekawie prezentuje się również wysypany wokół tarasu. Zatem ma bardzo szerokie zastosowanie. Ten niewielkiej wielkości można wykorzystać podczas budowy samej nawierzchni. Warto nim także otoczyć oczko wodne. Jest też świetnym tłem dla kwiatów. Ciekawie prezentuje się także usypany na osi widokowej obok domu. Z kolei większe kamienie ogrodowe nadają się do wzniesienia skalniaków. Oczywiście poza samą estetyką warto docenić pozytywny wpływ na rośliny, gdyż np. marmur podnosi PH gleby. Jednocześnie otoczaki chronią system korzeniowy przed przegrzaniem. Kamień ogrodowy występuje w wielu rodzajach, a także kolorach. Dzięki temu nadaje się do różnych aranżacji. Sprawdzi się zarówno do ogrodu w stylu greckim, japońskim, jak i nowoczesnym. Wystarczy tylko dać ponieść się fantazji. W naszej hurtowni znajdą Państwo szeroki wybór kamieni naturalnych, które powstają w wyniku obróbki żwirów, granitów, gnejsów. Można także zdecydować się na kamienie łamane. Ich faktura i wielkość związana jest z procesem rozdrabniania skał. Zapraszamy do siedziby naszej hurtowni kamienia, która znajduje się w Janikowie obok Poznania.

Naturalne kamienie ogrodowe

Wśród kamieni naturalnych wyróżniamy wiele rodzajów. Różnią się one zarówno kształtem, jak i strukturą. Otoczaki i żwir mają bardzo obły kształt, bez ostrych krawędzi. W tym przypadku doskonałym wyborem może być np. otoczak grecki. Zachwyca on swoim pięknem, a jednocześnie idealnie białym kolorem, dzięki temu nadaje się zarówno do aranżacji ogrodów w stylu glamour, jak i klasycznym. Z kolei bazalt jest grafitowy. Na uwagę zasługuje jego twardość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Szukając kamieni ozdobnych wyróżniających się ciekawym kolorem, można zdecydować się na otoczak czerwony. Jest on wykonany z marmuru. Dobrym wyborem jest też grys. Może stanowić on także bazę pod meble ogrodowe. Jednocześnie jego cena jest niższa niż w przypadku otoczaków. Ten kamień ozdobny dostępny jest także w wielu wariantach, począwszy od jasnych odcieni, przez szare, aż po grys bazaltowy, który jest niemal czarny. Kolejnym rodzajem kamieni dekoracyjnych są łupki ogrodowe, które wyróżnia niespotykany kształt. Jednocześnie świetnie nadają się do budowy ścieżek, kaskad i oczek wodnych.

Dlaczego warto wybrać naszą hurtownię kamienia?

Jesteśmy hurtownią, która ma duże doświadczenie. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, co gwarantuje zadowolenie z naszych usług. Chętnie pomożemy także w wyborze kamienia, a także doradzimy i odpowiemy na każde pytanie. Oferujemy tylko najlepszej jakości kamienie dekoracyjne, które pochodzą ze sprawdzonego źródła. Pragniemy też podkreślić, że nigdy nie windujemy cen. Choć nasza siedziba znajduje się w Janikowie koło Kobylnicy, to nasze usługi oferujemy na terenie Poznania i całego województwa wielkopolskiego. Zaufało nam już wielu klientów. Ty także możesz do nich dołączyć. Zapraszamy do kontaktu.