Grysy

Upiększenie terenów zielonych i ogrodów, wypełnienie alejek, a także prywatnych podjazdów możliwe jest także przy użyciu grysu. Niewielkie kamienie granitowe, bazaltowe, marmurowe, wapienne, dolomitowe czy sjenitowe, mogą przystroić każdą przestrzeń i jednocześnie zwiększyć jej funkcjonalność. Najczęściej występują w rozmiarze od 8 do 22 mm, choć bywają zarówno drobniejsze, jak i grubsze. W mniejszej postaci świetnie sprawdzają się do ochrony i ozdoby rabat, wykończenia terenu wokół oczek wodnych, a także ścieżek w ogrodach. Rekomendujemy je do wykorzystania w przestrzeni miejskiej, publicznej, jak i prywatnej. Nadają się do wysypania rabat roślinnych, gdyż przepuszczają wodę. Jednocześnie warunki atmosferyczne nie wpływają na ich strukturę czy zmianę zabarwienia. Do prowansalskich aranżacji można wybrać grysy marmurowe lub dolomitowe. Z kolei do skandynawskich sprawdzą się granitowe i bazaltowe. Wśród grysów dostępnych w ofercie naszej hurtowni granit-bruk.pl z Poznania znajdą Państwo również piasek granitowy i bazaltowy. Te materiały doskonale sprawdzają się jako spoiny przy wykonywaniu nawierzchni pokrytej kostką granitową lub kostką brukową. Dzięki temu może stać się jednorodna i trwała, a także nie nasiąkać wodą.

Oczywiście grys ma znacznie szersze zastosowanie. Rekomendujemy go do wypełnienia gabionów. W tym przypadku trzeba wybrać kamień o grubszej frakcji. Takie ogrodzenia doskonale wpisują się w naturalistyczne aranżacje ogrodów, a ponadto doskonale izolują od hałasu. Polecane są zatem w przypadku budynków postawionych blisko miejskich dróg. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość stworzenia intymnej przestrzeni, czyli przesłonięcie budynku znajdującego się za metalową siatką wypełnioną kruszywem.

Warto zauważyć, że grys sprawdzi się także jako element upiększający na taras. Można nim wypełnić doniczki niektórych roślin albo ustawić warstwowo, jako dekorację, w przezroczystych wazonach. Na życzenie możemy dowieźć ten materiał w wybrane miejsce w Poznaniu lub innej okolicznej miejscowości.